Tancúch a rovnováha tela

Keď ovládam svoje telo, dokážem ovplyvniť vlastné zdravie!

Na tomto workshope to pôjde cez pohyb zdravý a hravý, aby nás bavil každý deň. Pretože život je pohyb a pohyb je život!

Esenciou nášho stretnutia bude spoznať potreby svojho tela, aby nám fungovalo a aby sme do maximálnej miery vedeli ovplyvniť to, ako sa cítime vo vlastnej koži.

Pretože pokiaľ som vo svojom strede, môžem viesť život v rovnováhe. Doslova.

– Budeme hľadať svoj stred tela (CORE), ktorý je okrem iného vo veľkej miere zodpovedný za zdravé držanie tela, bolesti chrbta, prácu svalov panvového dna a dýchanie. Ovplyvňuje taktiež našu rovnováhu, seba-vedomie, psychickú i fyzickú pohodu.

– Povieme si veľa o sedení a nesedení, čo ocenia hlavne kancelárske duše a šoféri. Sedliackym rozumom prídeme na to, ako náš bežný pracovný život ovplyvňuje napätie svalov a bolesť.

– Načrieme do témy prirodzenej chôdze a stoja, aby sa nám v zime nešmýkalo na ľade a kolená na prechádzkach netrpeli.

– Naučíme sa, ako rozvíjať svoj stred cez cvičenia, dýchanie a hry. Ukážeme si, ako nenútene rozhýbať telo každý deň.

– Vysvetlíme si rozdiel medzi „Musím cvičiť.“ a „Chcem sa hýbať“.

Na workshope sa stretnete aj s rôznymi balančnými pomôckami, ktoré v zámere za zdravším telom pomáhajú. Vysvetlíme si, ako podporujú naše zdravie, ako s nimi narábať a tiež ich využijeme na prácu s telom.

Zhrnutie: dozviete sa základné a podstatné informácie, vďaka ktorým prevezmete zodpovednosť za vlastné telo a pocity v ňom!

„Pochopenie rovnováhy v pohybe a práca so stredom mi veľmi otvorila oči v tom, že som sa naučila konečne svojmu telu rozumieť. Už to nie je v postoji, že musím ísť cvičiť, aby som si odkrútila svoju hodinku. Ale našla som v pohybe úplne iný rozmer, ktorý mi prináša radosť zo skúmania, kam sa môžem posunúť. Je to o rešpekte k sebe samej, posúvaní limitov a jednoznačnom zámere, že chcem byť samostatná, zdravá a fungujúca osoba aj o tridsať rokov!“ Mery, lektorka

Čo si priniesť so sebou?

– pohodlné oblečenie (legíny, tričko), úsmev a otázky. Budeme naboso/v ponožkách.

Počet miest: max 8 v skupine

Lektorka: Mária Mery L z Ventro – Centrum pohybu v Banskej Bystrici.
“Venujem sa aktivitám vedúcim k vedomému pohľadu na telo a pohyb. Už štvrtým rokom pomáham skvalitňovať pracovné prostredie pomocou ergonómie a vnímania potrieb vlastného tela. Organizujem rôzne stretnutia, nakoľko vedomý život a pohyb považujem za najlepšiu cestu pre zladenie tela a duše. 
Pôsobím aj v Univerzita vedomého života, kde učíme, ako žiť plnohodnotný naplnený život.”

Cena: 19€ / osoba
Prihlasovanie VOPRED: info.kvetzivota@gmail.com

Tešíme sa na Vás
Mery & Kvet Života ❤

Udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/378606499547063/