6 dôvodov, prečo zobrať svojho psa do práce

dana-s-mery-v-praci_crMajitelia psov mi isto potvrdia, že vzťah medzi štvornohým tvorom a človekom je v mnohých veciach výnimočný. Psi sa dokážu naladiť na naše nálady, emócie, vždy s nami radi strávia čas. Ich prítomnosť nás robí spokojnejšími a šťastnejšími.

Ak si aspoň raz do týždňa vezmete psíka do práce, príjemne to osvieži váš zabehnutý stereotyp. A dôvodov, prečo tak spraviť je hneď niekoľko:

1. Príchod do práce a odchod z nej môžete využiť na venčenie a spoločnú prechádzku.

Je úplne jedno, či máte vzdialenosť od dverí k dverám dvadsať minút alebo hodinu. Každý pes potrebuje pohyb a povedzme si pravdu – aj my. Do práce prídete príjemne naladení. S prekrvenými svalmi a okysličeným mozgom sa aj pracovné úlohy budú plniť akosi rýchlejšie.

2. Pes je sprostredkovateľom sociálnych kontaktov.

Že s kolegami chodíte okolo seba a koľkokrát neviete poriadne ani svoje mená? Pes je taký lámač komunikačných bariér od prírody. Radostné poznámky: “Jéj, ten je zlatý!” alebo aj banálne otázky “Aký je starý?” vás primäjú si uvedomiť, že “tá Janka z personálneho je celkom fajn baba”.

3. Pes vás donúti robiť si prestávky v práci.

O tom, že si treba dať pravidelne pauzu, je niekoľko štúdii a hovorí to aj zdravý sedliacky rozum. Ak zabúdate na čas, pes vám túto skutočnosť ochotne pripomenie. Vybehnete von, nadýchnete sa čerstvého vzduchu, rozprúdite krv a znovu sa vrátite k práci. A oddýchnuté telo podáva vyšší výkon, je viac efektívne.

4. Pes je najlepšia antistresová loptička.

Hladenie psa pôsobí blahodárne na telo i dušu. Uvoľnuje napätie a stres, vyplavuje do tela hormóny spokojnosti. Jeho pokojný pravidelný dych má na naše telo podobný účinok ako relaxačné cvičenie.

6. Lepšie sa sústredíte na prácu a prestane vás tlačiť čas.

Poznáme to mnohí – rýchlo ráno vyvenčiť psa, utekáme do práce, letíme z práce zase za psom, ktorý už stepuje pred dverami, aby sme ho zase išli vybehať, pritom sme radi, že sme vôbec dorazili domov. Večný kolobeh. Keď budete mať psa v práci, tento stres vám odpadne. Návrat z práce spojíte z príjemnou prechádzkou, počas ktorej vyčistíte hlavu a domov už prídete len na večeru.

Pes v práci je jednoducho radosť. Vyskúšajte to aj vy!