O mne

Moje meno je Mari Lomnická a s obľubou hovorím, že som „vyliečený workoholik“ :-). Svet pohybu je moja profesia i hobby . Baví ma otvárať oči, vyvolávať AHA-efekty a viesť ostatných k radosti z pohybu a zlepšovaniu kvality života.

Cesta za kvalitnejším životom začala cez moje vlastné telo, ktoré bolo značne tanec-ravni-1pokrivené dlhoročným písaním seminárnych prác a v pracovnom živote tvorbou projektov. A aby to nestačilo, svoje už dosť vyčerpané a stiahnuté svaly som vystavovala pomerne náročným športovým aktivitám, pričom som si myslela, ako skvele mu kompenzujem sedavé zamestnanie.

Úplne mi chýbala rovnováha v živote a to vo všetkých oblastiach – fyzickej, emočnej, mentálnej i duchovnej. 

Popri tom pracovnom zapálení som sa začala venovať vedomému pohybu, hľadala som cesty, ako z toho večného kruhu von. Cez spoznávanie princípov fungovania tela, ergonómiu, meditácie, som sa dostala až do bodu, kedy sa mi začal zmenil vzťah k sebe samej. Naučila som sa rešpektovať hranice svojho tela a ono mi to začalo vracať.

Môj život a postoje neuveriteľným spôsobom zmenila Univerzita vedomého života. Zistila som, ako so sebou pracovať a prepojiť trojuholník myseľ – duša – telo.

iceland-jogaVďaka kurzom a rozšíreniu znalostí som získala úplne nový pohľad na pohyb a zdravé držanie tela, ktoré som začala aplikovať aj do kancelárskeho života. Každý dôsledok (bolesť) má svoju príčinu (napríklad zlý sed) a podľa toho som sa začala k sebe správať. Už po mesiaci mi výrazne ustúpili bolesti pod pravou lopatkou a v oblasti krčnej chrbtice.


 

Toto je moja cesta od roku 2013 a odvtedy som prešla výraznou cestou zmeny postoja k vlastnému telu. Pochopila som, že ak nedám telu priestor, nemôže ho dať ani ono mne. Naučila som sa rešpektovať biorytmus, potrebu pohybu i odpočinku. Vnímať súvislosti a hľadať vo veciach nielen logiku, ale aj vnútorné pocity.


Prečo vznikol projekt Žena v pohybe?

Pretože som žena :-) a dobre sa mi pracuje formou, ktorá je plynulá, jemná a veľmi ohľaduplná k telu. Cez prácu s telom objavujem neuveriteľný vesmír možností a vnášam do svojej práce prístupy, ktoré pomáhajú cítiť sa slobodne, elegantne a ladne každý deň.

Pohyb a tanec je pre mňa vyjadrením seba a tiež cestou dosiahnutia pružnosti a ladnosti. Najskôr som cvičila a tancovala len tak … pre radosť…  ale prepojením s pohybovým zámerom a technikami sa mi otvoril úplne nový obzor, v ktorom môžem cielene pracovať s vlastným telom a zároveň byť stále sama sebou.

Sprevádzam svetom pohybu so zámerom pomôcť Ti nájsť to, čo Ťa bude baviť, tešiť, z čoho máš radosť. Objavené zručnosti pomáham preniesť do každodenného života, objavovať svet rovnováhy a prijímať zodpovednosť za svoje telo.


 

Mari Maria Lomnická
Tel. 0907 385 659
Mail: zenavpohybe@gmail.com


 Výber z kurzov:

 • Pánevní dno (2019, IQ pohyb academy)
 • Vědomé tělo (Rena Milgrom, študent)
 • Diagnostika 1 (2018, IQ pohyb academy),
 • Kondičný tréner I.KS (2017, SAKT),
 • Inštruktor aerobiku (2017, SAKT),
 • Harmonizace těla v pohybu (Brno, 2013),
 • Ergonomie pracovního prostoru (Brno, 2013),
 • Cviky pro zdraví prevence a náprava zdravotních problémů z práce za PC
  (Rahaha, 2014),
 • O chodidle (Brno, 2014),
 • Základní kurz reflexní terapie (Uničov, 2014),
 • Kurz lektorovania zážitkových akcií (Brno, 2016)

+ Roky praxe. :-)